Masal Kalesi Anaokulu Hakkında

Masal Kalesi Anaokulu “yaparak, yaşayarak, doğru öğrenme” modelini benimsemiştir. ATATÜRK ilke ve İnkılaplarına sonuna kadar bağlı, çocuklarımıza önce sevgiyi öğreten eğitim anlayışımız ile doğaya dost, yaratıcı, özgüveni yüksek, mutlu çocuklar yetiştirme felsefesiyle yola çıkmıştır

Masal Kalesi Anaokulu’nda çocuklara oluşturduğumuz güvenli ortamda, modern ve yenilikçi bir eğitim anlayışı ile sizlerin ve çocuklarımızın hayatındaki bu en önemli yıllarını, mutlu, huzurlu ve güvenli bir şekilde geçirmelerini sağlamak amacıyla eğitim ve öğretimi keyifle yaşayacakları bir şube olarak hazırlanmış bulunmaktayız.

Masal Kalesi Anaokulu’nda, çocuklarımızın sesine her zaman kulak veren, onların ihtiyaçlarını, duygularını ve ne hissettiklerini anlamaya çalışan, etkin dinleme ve” ben mesajı”yöntemleriyle çocuklarımızla her zaman doğru iletişim kurabilen, profesyonel eğitim anlayışımızla, her çocuğu ayrı bir birey olarak değerlendirip, hiç bir durum karşısında kıyaslama yapmadan her çocuğu olduğu gibi kabullenen, yenilikçi, çağdaş,”Yaşayarak Öğrenme” eğitim felsefesini benimsemiş, aktif öğrenme modelini uygulayan bir kurumdur.

Aktif öğrenme metodu ile çocuklarımızın ezberden uzaklaşarak, düşünen, yaratıcı, sorunlarla baş edebilen ve çözümler bulan üretken bireyler olma yolunda ilk adımlarını beraber atacağız. çocuklarımız sınıflarında görerek duyarak, derse katılarak çözümlemeyi öğrenecek ve aktif öğrenmeye başlayacaklar. Aktif öğrenme ile özsaygılarını, paylaşmayı, arkadaş ilişkilerini pekiştirecek ve daha sosyal olacaklar.

Masal Kalesi Anaokulu, Okul aile işbirliğine verdiği önemle okul öncesi eğitimini, danışmanlık hizmeti ile bütünleştirerek farklı bir yaklaşım sunmaktadır. Masal Kalesi Anaokulu’nda, eğitim anlayışı, uzman kadrosu, çocukların hayata ve yaşama hazırlanması için evinden sonraki ilk yerdir.

Masal Kalesi Anaokulu olarak, eğitimdeki yolumuz, ezberlemeyi ortadan kaldırarak, bilgiyi sürekli tekrarlayan birey yerine, nasıl öğrenileceğini ve düşünmeyi bilen aktif bireyler yetiştirmektir.

Fotoğraf Galerisi

Masal Kalesi Anaokulu
Masal Kalesi Anaokulu

Masal Kalesi Anaokulu Kategorileri

Masal Kalesi Anaokulu Hizmetleri

Yaş Grubu
Hizmet Süresi
Sağlık Hizmetleri
Beslenme
İlave Hizmetler
Eğitsel Faaliyetler
YORUM YAP Yorumlarınıza değer veriyor ve bilgilerinizi koruyoruz.

Masal Kalesi Anaokulu Yorumları

Tanıtım Videosu
İletişim Bilgileri
Mail adresi
nihaloluc@gmail.com
İrtibat numarası
0212 873 40 63
Adres
Barbaros Hayrettin Paşa mh. 2299. sk no:5, Esenyurt - İstanbul
Çalışma Saatleri
  • Pazartesi
  • Salı
  • Çarşamba
  • Perşembe
  • Cuma
  • Cumartesi
  • Pazar