Eğitim Kütüphanesi

özel kreş eğitim kütüphanesinden yararlanın

Özel Kreş Açma Şartları
Özel Kreş
13.06.2019

Özel Kreş Açma Şartları

1) Özel kreşiniz 200 metrekarenin altında olmamalıdır.

2) Okul öncesi eğitim kurumunuzun bir bahçesi bulunmalı ve bahçenizin büyüklüğü her çoçuk için en az 1,5 m² alan düşecek şekilde olmalıdır.Hesaplamada 0-2 yaş grubu çocuk sayısı dikkate alınmamaktadır.

3) Kreşinizin 40 m² bir sınıfında öğrenci sayısı 18'den çok olmamalıdır.

4) Okul öncesi eğitim kurumu kurmak için öncelikle Milli Eğitim Bakanlığı yada Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Baknlığı'ndan onay alınmalıdır.

5) Sınıflarınızda öğretmenle bereber yardımcı öğretmen de bulunmalıdır.

6) Özel kreşinizde pedogog, aşçı ve temizlik görevlisi istihdam edilmelidir.

7) Her 10 öğrenci için bir tuvalet ve lavabo bulunmalı, çoçukların rahatlıkla kullanabilecegi özelliklere sahip olmalı, sağlam ve tehlike oluşturmayacak güvenliği sağlanmış şekilde yapılmalıdır.

8) Özel Kreşiniz çok katlı binada bulunması halinde,söz konusu binanın bitişiğinde çocuklar için tehlike yaratabilecek fırın veya patlayıcı ve yanıcı madde satan veya depolayan bir işletmenin bulunmaması gerekir.

9) Özel eğitim kurumunuzda herhangi bir tehlike anında çocukların binanızda kolaylalıkla ayrılabilmelerine yönelik tahliye sistemi, çıkış kapısı veya yangın merdiveni bulunmalıdır.

10) Özel kreşinizin meyhane, kahvehane,kıraathane, bar, elektronik oyun merkezi gibi umuma açık yerler, alkollü içki satan yerler ile genel ahlak kurallarına uygun olmayan mekanların bahçe kapısı yoksa bina kapısı arasında en az 100 metre mesafe bulunmak zorunluluğu vardır. 

 

 

5 5 0
YORUM YAP Yorumlarınıza değer veriyor ve bilgilerinizi koruyoruz.

YORUMLAR
En Çok Beğenilenler
En Çok Yazan Kreşler